Három nagyszombati megyei fenntartású középiskola mind a hat tanulójának koronavírustesztje negatív lett. Ezek a diákok házi karanténban maradnak. Diáktársaik további öt osztályból hétfőn visszaülnek az iskolapadokba.

A Nagyszombati Regionális Közegészségügyi Hivatal szeptember 3-án, csütörtökön három megyei fenntartású középiskola hat diákját azonosította, akik egy edzésen kapcsolatba kerültek egy koronavírus-fertőzöttel még a tanév előtt. Ezeket a diákokat tesztelték, utasították őket a járványügyi intézkedések betartására, majd ezt követően házi karanténba kerültek.

A megyei középiskolákban járványellenes intézkedések vannak érvényben: maszkviselés, távolságtartás, a kezek és a terek fertőtlenítése vagy a hőmérséklet mérése az épület bejáratánál lévő hőkamerával.

A Nagyszombat Megyei Hivatal és a középiskolák a regionális közegészségügyi hivatal utasításai szerint járnak el.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke