Testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa uskutoční v dňoch 7. a 8. novembra 2020 v troch okresoch Trnavského kraja – dunajskostredskom, senickom a skalickom. Odberné miesta sa otvoria o 8. a zatvoria sa o 20. hodine.

Druhého kola testovania antigénovými testami sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili jeho prvého kola. Výnimkou zo zákazu vychádzania podľa vládneho uznesenia z 28. októbra 2020 je aj cesta na testovanie PCR testom.

V ostatných štyroch okresoch Trnavského kraja druhé kolo testovania nebude a platnosť certifikátov z prvého kola sa na ich území predĺži o týždeň. Obyvatelia týchto okresov sa môžu zúčastniť testovania tam, kde prebieha.

Bližšie informácie o testovaní nájdete na https://www.somzodpovedny.sk a prostredníctvom odkazov nižšie a na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach jednotlivých obcí a miest na území daných okresov:
1. Dunajská Streda: https://dunstreda.sk/v-dunajskej-strede-bude-aj-tuto-sobotu-nedelu-17-miest-na-testovanie
2. Holíč: https://www.holic.sk/chcem-vediet/mestsky-urad/oznamujeme/2-kolo-celoplosneho-testovania-prebehne-aj-v-holici-2483sk.html
3. Senica: https://senica.sk/clanok/informacie-k-plosnemu-testovaniu-v-senici-a-zoznam-odbernych-miest
4. Skalica: https://www.skalica.sk/oznamy/pozor-zmena-plosne-testovanie-7-8112020-2537sk.html
5. Šamorín: https://samorin.sk/v-druhom-kole-sa-bude-testovat-od-8-00-do-20-00-hod

Župa poskytne na testovanie priestory šiestich svojich stredných škôl, ktoré sa nachádzajú v Dunajskej Strede (SOŠ rozvoja vidieka a SOŠ stavebná), Senici (Gymnázium L. Novomeského a Obchodná akadémia), Skalici (SZŠ Skalica) a Šamoríne (Gymnázium M. R. Štefánika).

Termín prázdnin sa po prvom kole celoplošného testovania nezmenil, 6. aj 9. novembra budú celoplošné prázdniny.

Príďte sa bezpečne a zadarmo otestovať na ochorenie Covid-19 a pomôžte chrániť zdravie seba aj svojich najbližších.

Ak sa druhého kola testovania nezúčastníte, bude pre vás platiť zákaz vychádzania s výnimkami na cestu do najbližšieho obchodu či k lekárovi.

Druhého kola testovania sa nezúčastňujú osoby, ktoré mali v prvom kole pozitívny výsledok testu, ani členovia ich domácnosti. Karanténu môžu opustiť až po 10-ich dňoch za podmienky, že posledné 3 dni nemali klinické príznaky ani úzky kontakt s pozitívnou osobou na COVID-19.

Vo všetkých okresných mestách sa však plánuje zriadenie miest, kde bude možné absolvovať bezplatne antigénové testy a k nim budú vydávané certifikáty. Podrobnosti, termín začiatku ich fungovania či umiestnenie ešte Ministerstvo zdravotníctva SR nezverejnilo.

Celkovo 20 samospráv zriadi v zelených okresoch 20 odberových miest, v ktorých bude počas víkendu 7.-8. novembra 2020 testovať 25 odberových tímov. Ide o okresy Banská Štiavnica, Bratislava, Komárno, Košice, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce, Žarnovica a Žiar nad Hronom. Odberové miesta v Banskej Štiavnici, Krupine, Lučenci, Revúcej, Veľkom Krtíši, Žarnovici a Žiari nad Hronom budú otvorené iba v sobotu. Viac informácií nájdete na https://www.somzodpovedny.sk.

druhe kolo testovania