Niektoré z kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja sú pre verejnosť otvorené. Organizácia hromadných podujatí, športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy je avšak naďalej obmedzená.

Brány Divadla Jána Palárika v Trnave sa kvôli zhoršujúcej epidemickej situácie zatvárajú. Divadlo až do odvolania všetky svoje predstavenia a podujatia. Lístky ktoré ste si už zakúpili, môžete vrátiť na pokladni. ( 033/5511 125 , pokladna@djp.sk. )

Západoslovenské múzeum v Trnave  je pre verejnosť otvorené, ale v sprísnenom režime. Na svojom Facebooku uverejňuje „Piatkové čítanie,“ ktoré približuje zaujímavé miesta a osobnosti Trnavy, či múzejné noviny, prinášajúce novinky a zaujímavosti zo života múzea.

Knižnica Juraja Fándlyho je pre verejnosť od 7. septembra 2020 otvorená v bežnom výpožičnom čase. Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie sú kultúrne a vzdelávacie aktivity pre verejnosť i školy od 1. októbra 2020 do odvolania zrušené. Na zhoršujúcu situáciu reaguje zverejňovaním videonahrávok, ktoré sú plné literárnych inšpirácií.

Záhorské múzeum v Skalici je otvorené, avšak z dôvodu zvýšeného rizika nákazy koronavírusom ruší svoje konferencie. Naďalej zverejňuje na svojej Facebookovej stránke zaujímavosti z histórie Skalice a Záhoria a prezentuje výnimočné zbierkové predmety.

E-knihy, umelecké čítania, námety na domáce tvorivé aktivity, či reportáže prezentujúce úspešnú výstavnú a edičnú činnosť uverejňujú aj Galantská knižnica, Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede, Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede, ktorých príspevky sú spravidla aj v maďarskom jazyku.

Pre viac informácií o novinkách a online aktivitách župných kultúrnych inštitúcií sledujte ich webstránky a profily na Facebooku a Instagrame. V zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja je 18 kultúrnych inštitúcií – múzeá, galérie, knižnice, osvetové strediská, hvezdáreň a divadlo:

 1. Balneologické múzeum, Piešťany
 2. Divadlo Jána Palárika, Trnava
 3. Galantská knižnica
 4. Galantské osvetové stredisko
 5. Galéria Jána Koniarka, Trnava
 6. Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika, Hlohovec
 7. Knižnica Juraja Fándlyho, Trnava
 8. Trnavské osvetové stredisko
 9. Vlastivedné múzeum, Galanta
 10. Vlastivedné múzeum, Hlohovec
 11. Záhorská galéria Jána Mudrocha, Senica
 12. Záhorská knižnica, Senica
 13. Záhorské múzeum, Skalica
 14. Záhorské osvetové stredisko, Senica
 15. Západoslovenské múzeum, Trnava
 16. Žitnoostrovská knižnica, Dunajská Streda
 17. Žitnoostrovské múzeum, Dunajská Streda
 18. Žitnoostrovské osvetové stredisko, Dunajská Streda