2 október 28-tól, szerdától Nagyszombat megyében a helyközi autóbuszjáratok a nyári szünidei menetrend szerint közlekednek. A reggeli és a délutáni járatokat, amelyek az alapiskolák alsó tagozatos tanulóinak iskolába való eljutását, illetve hazaszállítását biztosítják, sűrítik. Az őszi iskolai szünetben a szünidei menetrend lép életbe.

A változtatás a Szlovák Köztársaság kormánya által 2020. október 22-én bejelentett intézkedésekre reagál, amelyek korlátozzák a lakosok mozgását, valamint ezek értelmében az alapiskolák felső tagozatai 2020. október 26-tól áttértek a távoktatásra.

A helyközi autóbuszjáratok közlekedéséről részletesebb információkat a Nagyszombat megyével szerződésben álló három autóbuszközlekedési vállalat, az ARRIVA Trnava, az SAD Dunajská Streda, valamint a SKAND Skalica honlapjain és közösségi oldalain olvashatnak.

Nagyszombat Megyei Hivatal Közlekedési Szakosztálya