A Nagyszombat megye által létrehozott DAR Alapítvány 3750 eurót osztott szét 17 olyan családnak, amelyek pénzügyi segítséget kértek betegek vagy szükséghelyzetben élők támogatására.

A megyei alapítványnak köszönhetően célzottan támogathatunk Nagyszombat megyében olyan személyeket, akik nehéz élethelyzetbe jutottak. A nekik kiutalt forrásokat fordíthatják gyógyászati kiadásaik fedezésére, egészségügyi segédeszközök beszerzésére, ilyen jellegű szolgáltatások megfizetésére, vagy tanszervásárlásra. Jelenleg mintegy négyezer eurót osztottunk szét 17 szükséghelyzetben élő családnak– mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az alapítvány igazgatótanácsa az alapítvány új vezetőjévé Ivana Ondruškovát választotta meg, aki a Nagyszombat Megyei Hivatal Pénzügyi Szakosztályának könyvelési részlegét vezeti.

Az alapítvány pénzügyi helyzetét kedvezőtlenül befolyásolta a járványhelyzet. Remélem, hogy idén az emberek és a cégek szolidaritásának köszönhetően sikerül újra összegyűjtenünk a szükséges forrásokat a rászorulók támogatása céljából– fűzte hozzá Viskupič megyefőnök.

Az alapítvány bevételei elsősorban a természetes személyek és a vállalkozók adójának 2%-ából eredő befizetésekből származnak. Az adónk 2%-át idén április 30-ig ajánlhatjuk fel jótékonysági célokra, a nyomtatvány a megye honlapján érhető el. A vállalkozók vagy magánszemélyek bármikor küldhetnek egyszeri adományokat, vagy akár rendszeresen is erre a számlaszámra: SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

Tavaly például a MAGNA ENERGIA Rt. és a Dunaszerdahelyen székelő Dunaszerdahelyi Autóbuszközlekedési Vállalat támogatta az alapítványt, amiért a megye ezúton is köszönetet mond.

A 2004 és 2020 közötti időszakban közel 174 ezer eurót osztottak szét, ebből 133 ezer eurót természetes személyeknek, elsősorban súlyosan egészségkárosodott személyek ellátására, vagy kedvezőtlen élethelyzetük áthidalására. A megyei alapítványtól összesen 375 család kapott támogatást. Az alapítvány jogi személyeket is támogatott, főleg gyógykezelésre vagy rehabilitációra fordították a juttatásokat, illetve olyan gyógyászati segédeszközök beszerzésére, amelyeket az egészségügyi biztosító nem fedezett.