A Szlovákián át 2020 elnevezésű nemzetközi kerékpárversenyt szeptember 16. és 19. között rendezik meg. A sportrendezvény partnere Nagyszombat megye is. A kerékpáros verseny negyedik, egyben zárószakasza Tapolcsányból Szakolcára vezet. A verseny tavalyi évfolyamában az egyik útszakasznak Galgócon volt a befutója, és az utolsó versenyszakasz finise szintén Nagyszombat megyében volt, méghozzá Galgócból Szenicébe vezetett.

A Pöstényi, a Szenicei és a Szakolcai járásokban szeptember 19 – én, szombaton szükséges tiszteletben tartani a rendőrség és a szervezők utasításait. A közlekedőknek fokozott figyelmet, óvatosságot és körültekintést kell tanúsítaniuk.

A kerékpáros versenyzők áthaladása miatt rövid időre  korlátozásokat vezetnek be a helyközi autóbusz–közlekedésben a célvárosban is.  SKAND Skalica egyes menetrendszerű autóbuszjáratainál is 14 és 15.30 óra között korlátozásokat vezetnek be.

Reggel 7 óra és kb. 16 óra között Szakolcán nem fog üzemelni a vasútállomásnál lévő autóbusz–megálló. Ugyancsak Szakolcán a vasúti kereszteződésnél a Szakolcából kivezető oldalon lévő megállót, ahol eddig felszállni lehetett, átmenetileg áthelyezik a vasúti kereszteződésnél lévő, a Szakolcából kivezető sávnál lévő leszálló megállóra (a Kohi – Markettal szemben). Ezen a megállón tehát átmenetileg felszállni és leszállni is lehet. A járatok 5–10 percet  késhetnek.

A korlátozások a következő járatokat érintik:

  • 206 402 a 11. és a 12. járat – a járatok nem közlekednek
  • 206 403 a 35. járat – 5-10 perccel később indul
  • 206 405 a 7. járat – 5-10 perccel később indul
  • 206 412 a 9. járat – 5-10 perccel később indul
  • 206 420 a 19. járat – 5-10 perccel később indul

Nagyszombat megye ezzel ismét bekapcsolódott az Európai mobilitási hét rendezvényeibe, amelyekre  szeptember 16. és 22. között  kerül sor.

Nagyszombat megye Hivatalának Közlekedéspolitikai Szakosztálya