A lakosság tömeges tesztelésének második fordulóját a Nagyszombat megyei fenntartású, szociális szolgáltatásokat nyújtó intézményekben is megtartották.

2020 november 6. és 8. között az antigéntesztek 13 új koronavírussal fertőzött lakót és 4 új alkalmazottat szűrtek ki. A fertőzöttek három intézményből kerülnek ki. Az összes intézmény 1144 lakóját és 676 alkalmazottját tesztelték le. Csakúgy mint az első fordulóban, a vizsgálatot az egészségügyi személyzet közvetlenül a szociális szolgáltatásokat nyújtó intézményekben végezte el.

A megye az antigénteszteket és a teszt elvégzését bizonyító tanúsítványokat az Állami Tartalékalapból szerezte be. Összesen több mint 110 olyan szervezetnek osztotta ki, amelyek szociális szolgáltatásokat nyújtanak több mint 150 helyszínen. A megyei intézmények mellett a Nagyszombati kerületben az önkormányzati és nem állami létesítményeket is ily módon látták el.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke