Nagyszombat megye a hatáskörébe tartozó 21 szociális szolgáltatásokat nyújtó intézményének Covid-19 antigént kimutató gyorsteszteket biztosított.

“A jelenlegi helyzetben az a célunk, hogy operatív és megbízható tesztelést tegyünk lehetővé a szociális szolgáltatást nyújtó intézményeinkben. Ennek köszönhetően már gyanús esetnél képesek leszünk megakadályozni a koronavírus terjedését az intézmények lakói és a személyzet körében– mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az antigéntesztek gyors és hatékony eszközként szolgálnak a vírus összetevői – például a fehérjék – kimutatására, amelyek a vírus felszínén találhatók. Ezek a tesztek a betegség első tüneteinek megjelenését követő harmadik és ötödik nap között a leghatékonyabbak, amikor az orr és a torok nyálkahártyájában a legtöbb vírus található. A teszt eredménye 15 perc múlva ismert, diagnosztikai érzékenysége meghaladja a 97% -ot.