A Nagyszombat megyei önkormányzat egyéb támogatási aktivitások mellett Galánta és Egbell (Gbely) középiskolai konyháiban meleg ételt fog főzni az időseknek.

A húsvéti ünnepek után Galántán napi 100 ebédet készítenek az időskorúaknak, amelyek kiszállítását az önkormányzat biztosítja. Egbellen naponta mintegy 70 ebéd készül majd, ezek házhozszállítását a megye végzi el.

Nagyszombat megye a régió összes olyan önkormányzatával felvette a kapcsolatot, ahol rendelkezésre állnak a középiskolai konyhák, hogy felmérje, mely településeken van érdeklődés a főzés beindítására az idősek számára.  A Nagyszombati Regionális Közegészségügyi Hivatal jóváhagyásával és az oktatásügyi minisztérium engedélyével szigorú higiéniai előírások betartása mellett az ünnepek utáni héttől azokon a településeken, ahol az önkormányzatok érdeklődtek a lehetőség iránt, megkezdődik az ebédek főzése és biztosítása az idős polgárok számára.