Ahogy Jozef Viskupič, megyeelnök mondta, „a megye segít a pöstyéni úszóknak és vízilabdázóknak. A Bazén Piešťany – Pöstyén – polgári társulásnak azonnali támogatásként 5 ezer eurót hagytunk jóvá úszómedence bérleti díjára. Pöstyén városától – a képviselők csak augusztusra tervezett szavazása miatt – késedelmesen érkező támogatást előlegezzük meg ezáltal”. A Bazén Piešťany – Pöstyén – PT működteti a Pöstyénben egyedüli és egész évben a nyilvánosság számára is elérhető úszómedencét.
A 25 m-es medence az Adeli Medical Centerben van, és a vízilabda és úszóklub közel 400 tagja használja. A polgári társulás ráadásul tanulmányt készíttetett egy új, fedett uszodáról, amelynek elhelyezéséről még nem született végleges döntés. Mint a találkozón elhangzott, az uszodát a futballstadion mellé, vagy a Kertészeti Szakközépiskola területén építenék fel. A második említett lehetőséget a megyeelnök a középiskolák hálózatának tervezett karcsúsításáról jelenleg zajló vita kapcsán tartotta elképzelhetőnek, amely keretében az érintett iskolát összevonnák a rákfalusi – rakovicei – Vidékfejlesztési Szakközépiskolával. „Ma természetesen számolunk a füvészkert, a gyümölcsös vagy a rózsakert megmaradásával. Elképzelhetőnek tartom a fedett uszoda tervének megvalósítását is, amely Martina Moravcovának – a pöstyéni úszósport legnagyobb csillagának – a nevét viselné,“ egészítette ki Jozef Viskupič.