V utorok 22. septembra 2020 sa uskutočnil prvý ročník súťaže v poskytovaní prvej pomoci Mladý záchranár trnavskej župy.

Žiaci 19 stredných škôl boli preverení z teoretických znalostí a praktických zručností v poskytovaní prvej pomoci na šiestich stanovištiach v centre Trnavy. Väčšina aktivít súťaže bude prebiehať v exteriéri a za dodržania preventívnych opatrení koordinovaných Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave.

Študenti Gymnázia Angely Merici z Trnavy sa stali víťazmi súťaže, zvíťazili pred tímom Arcibiskupského gymnázia biskupa Pavla Jantauscha z Trnavy. Na treťom mieste sa umiestnili študenti Gymnázia Ladislava Novomeského zo Senice.

Slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Peter Stachura, generálna riaditeľka sekcie zdravia Ministerstva zdravotníctva, pani Andrea Škripeková a prezident Slovenského červeného kríža Viliam Dobiáš.

Pozrite sa, ako sa tímy stredoškolákov popasovali s modelovými situáciami pri poskytovaní prvej pomoci, ako aj slávnostné vyhlasovanie výsledkov súťaže vo videu: https://www.youtube.com/watch?v=fHmJwpLNGYE

Župa súťaž pripravila v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Medzi rozhodcami budú pedagógovia župných stredných zdravotníckych škôl, ako aj zástupcovia Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby a Hasičského a záchranného zboru.