V troch veľkokapacitných očkovacích centrách zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom sa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 aj  počas tohto víkendu (20.-21.marca 2021). V Dunajskej Strede, Skalici a Trnave bude mať župa k dispozícií ďalších takmer 10.000 dávok vakcíny of firmy AstraZeneca. Doteraz župa prvou dávkou vakcíny ochránila už skoro 19 tisíc ľudí.

Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez rozhranie Národného centra zdravotníckych informácií. Župa im odporúča dostaviť sa na očkovanie len niekoľko minút pred časom uvedeným v potvrdzujúcej SMS správe. Trnavský župan Jozef Viskupič upozornil, že „ak ľudia prídu hoci o hodinu alebo dve skôr, tak sa na očkovanie skôr nedostanú a budú čakať. Organizátori a policajti sa priamo na mieste starajú o manažment radu, aby bol chod centra plynulý.“

Vakcína od firmy AstraZeneca je bezpečná a účinná podľa nadnárodnej autority, Európskej agentúry pre lieky, ako aj nášho Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Doteraz sa nepreukázala príčinná súvislosť medzi očkovaním a výskytom krvných zrazenín. Prínosy vakcíny teda aj naďalej prevyšujú všetky riziká.

Župan Viskupič zároveň zdôraznil, že „na návštevu očkovacieho centra si je potrebné priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Novinkou je povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom triedy najmenej FFP2 v interiéri. Župa na svojej webstránke zverejnila dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb.“

Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://zdravazupa.skkorona/#ockovanie.

Župné veľkokapacitné očkovacie centrá budú otvorené v sobotu aj v nedeľu medzi 8:00 a 18:00. Ich adresy sú:
Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Námestie sv. Štefana 1533/3, 929 01 Dunajská Streda,
Stredná zdravotnícka škola, Lichardova 1, 909 01 Skalica, očkovanie prebieha v telocvični na Jatočnej 2046, 909 01 Skalica,
Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6, 917 92 Trnava.