Trnavský samosprávny kraj pokračuje vo výjazdovom očkovaní proti Covid-19. Vakcína sa tak dostáva aj k ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu prísť na očkovanie do veľkokapacitných očkovacích centier.

Od spustenia výjazdovej očkovacej služby koncom apríla tohto roka bola vakcína podaná viac ako 1.000 seniorom. Vyše 50 imobilných obyvateľov dostalo vakcínu priamo v domácnostiach.

„Trnavská župa očkovanie zabezpečuje od februára vo veľkokapacitných očkovacích centrách. Aktuálne ich máme až päť, ďalšie sa nachádzajú v zdravotníckych zariadeniach. Niektorí obyvatelia sa však nemôžu dostať na očkovanie. Rozhodli sme sa preto zriadiť výjazdovú očkovaciu službu a chodiť očkovať priamo do obcí. Som rád, že je o ňu veľký záujem. Takto sme vakcínu Pfizer dostali už k viac ako 1.000 ľuďom,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Výjazdovo sa očkuje vo všetkých častiach kraja. Službu využili napríklad obce Biely Kostol, Dojč, Gabčíkovo, Horný Bar, Jurová, Moravany nad Váhom, Ružindol či Trstená na Ostrove.

„Našim cieľom je zvýšiť percento zaočkovanosti. Záujemcovia o očkovanie našou výjazdovou očkovacou jednotkou sa môžu hlásiť priamo na obecných a mestských úradoch. Imobilných a ťažko chodiacich obyvateľov zapisujú do databázy všeobecní lekári,“ dodal župan Viskupič.

Výjazdová očkovacia služba trnavskej župy navštevuje aj obecné, mestské a župné zariadenia sociálnych služieb. Doteraz išlo napríklad o župné zariadenia v Okoči a Zavare, zariadenia mesta Trnava na ulici Terézie Vansovej a Coburgovej, mestské zariadenie Domum v Piešťanoch, ako aj neverejné zariadenia Comitas v Trnave alebo Karolína v Cíferi. Začiatkom uplynulého týždňa sa začalo preočkovávať druhou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, napríklad v Dennom stacionári Comitas v Trnave.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.